Χριστουγεννιάτικο παζάρι 2022 (4/12/2022)

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε και φέτος το Χριστουγεννιάτικο παζάρι που διοργάνωσε ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του Σχολείου μας!

Ευχαριστούμε ιδιαιτέρως τα μέλη του Συλλόγου Γονέων, καθώς και όλους τους γονείς που πρόσφεραν απλόχερα τα δώρα και τη βοήθεια τους.

Καλές γιορτές σε όλους, με υγεία!

[supsystic-slider id=29 position=”center”]

Χριστουγεννιάτικο παζάρι 2021 (5/12/2021)

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε το Χριστουγεννιάτικο παζάρι που διοργάνωσε ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του Σχολείου μας!

Στο παζάρι υπήρχαν χειροτεχνίες μαθητών/τριών μας, κατασκευές που επιμελήθηκαν γονείς και εκπαιδευτικοί του Σχολείου, βιβλία και χειροποίητα εδέσματα.

Η γιορτή πλαισιώθηκε από καλλιτεχνικές κατασκευές με τον εικαστικό του σχολείου κ. Αρσένη Γιώργο, από θεατρικό δρώμενο με την εκπαιδευτικό θεατρικής αγωγής κα. Ρούκαλη Μαριάννα, από χορωδία των μαθητών/τριών υπό τη διεύθυνση του μουσικού κ. Λυμπεράκη Νικολαου και από εργαστήρι πλεκτικής με την Διευθύντρια του Σχολείου κα Ησαϊάδου Παναγιώτα!

Την εκδήλωσή μας τίμησαν με την παρουσία τους ο Δήμαρχος Καλαμαριάς κ. Δαρδαμανέλης Ιωάννης, ο Πρόεδρος των Σχολικών Επιτροπών του Δήμου Καλαμαριάς κ. Μπανιώρας Χρήστος, η Αντιδήμαρχος Πολιτισμού Τουρισμού και Δημοσίων Σχέσεων κα Νικολέττου Βασιλική και η Γενική Γραμματέας του Δήμου Καλαμαριάς κα Φύκα Ελένη.

Ας είναι αυτή η τελευταία χρονιά που δε βλέπει ο ένας το χαμόγελο του άλλου.

Καλές γιορτές σε όλους, με υγεία!

[supsystic-slider id=15]

Χριστούγεννα 2018

Χριστουγεννιάτικη συναυλία, θεατρικές παραστάσεις, εκπαιδευτικές δραστηριότητες, bazaar.

[metaslider id=2673 cssclass=” alignnormal”]

Χριστούγεννα 2016

Χριστουγεννιάτικη συναυλία (21/12/2016)

Χριστουγεννιάτικη μουσική εκδήλωση (18/12/2016)